MAQEDONI

“Nesër në Maqedoni do të jetë shi dhe ftohtë”

“Nesër në Maqedoni do të jetë shi dhe ftohtë”

MAQEDONIApril 14, 2014 at 12:35 pm

Nesër pasdite pritet që në të gjithë Maqedoninë të mbajë ftohtë. Koha parashikohet më e keqe gjatë orëve të pasdites. Sapo të nisin orët e para të pasdites së nesërme, […]

Read more ›
Jankulovska: Zgjedhjet më të sigurta në histori

Jankulovska: Zgjedhjet më të sigurta në histori

MAQEDONIApril 14, 2014 at 12:34 pm

Ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulovska tha sot se nga aspekti i sigurisë zgjedhjet presidenciale ishin ndër më të sigurtat në të gjithë historinë parlamentare të Maqedonisë. Ajo tha […]

Read more ›
Bejta: Në Gostivar “fitoi” BDI

Bejta: Në Gostivar “fitoi” BDI

MAQEDONIApril 14, 2014 at 12:32 pm

Shefi i Shtabit komunal Zgjedhor të BDI-së për Gostivarin tha se në këtë komunë “ka fituar” BDI-ja. Bejta u shpreh se është i kënaqur nga bojkoti që bëri popullata shqiptare […]

Read more ›
Deklarata e “shpejtuar” e Thaçit: I fitojmë 13-14 deputetë

Deklarata e “shpejtuar” e Thaçit: I fitojmë 13-14 deputetë

MAQEDONIApril 14, 2014 at 9:52 am

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi mbrëmë ka deklaruar se PDSH në zgjedhjet e parakohshme do të arrijë që të marrë 13 deri në 14 deputetë në Kuvendin e Maqedonisë. Përpos […]

Read more ›
Sot rinis fushata zgjedhore

Sot rinis fushata zgjedhore

MAQEDONIApril 14, 2014 at 9:52 am

Pas dy ditësh heshtje, për shkak të zgjedhjeve presidenciale, sot do të rinisë fushata zgjedhore. Partitë do të vazhdojnë me axhendat e tyre të takimeve me qytetarët në komunat e […]

Read more ›
Pendarovski: Do ta vazhdoj luftën për president

Pendarovski: Do ta vazhdoj luftën për president

MAQEDONIApril 14, 2014 at 9:50 am

Në një konferencë për mediat, kandidati presidencial nga rradhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski u shpreh se fitorja në raund të parë e Ivanov nuk tregon se lufta ka mbaruar. Ai […]

Read more ›
try {Histats.start(1,2296885,4,24,200,50,"00000001");Histats.track_hits();} catch(err){};