Të qeshim dhe të “qajmë” me Diego Costën(video)

Posted by

25Sulmuesi i Athletico Madridit, Diego Costa ka shënuar edhe një herë për skuadrën e tij. Costa ishte në qendër të vëmendjes në ndeshjen ndaj Getafes. Sulmuesi i Spanjës e huqi një penallti në këtë sfidë.
Moment qesharak u pa kur ai po ekzekutonte penalltinë, ndërsa prapa tij një tifoz i zhvesh për ta hutuar atë duke i treguar prapanicën. C
osta pasi shënoi golin në fundin e ndeshjes, frikësoi të gjithë kur pësoi edhe lëndim në momentin e golit. Costa e goditi shtyllën me gju duke mbetur i lënduar.
Flitej se ka pësuar lëndim të rëndë në këtë rast, por që lajmet e fundit thonë se lëndimi i tij nuk është aq i rëndë. Edhe Diego Simeone ka shkruar në Twitter se lëndimi nuk është aq serioz.

Postimet me teme te ngjajshme

Share this article

comments

INFOSHQIP - Informacionet shqip located at Sheshi Skenderbej Pallati Kultures , Tirane, AL . Reviewed by 736 customers rated: 3 / 5
Email
Print
php hit counter